TIMEA KOVÁCSOVÁ A ŠIMON SUCHÁNSKY MAJSTRAMI SLOVENSKA

V dňoch 10. – 12. decembra 2021 sa v športovom komplexe X-BIONIC Sphere konali M-SR open a juniorov.

Naši plavci si vyplávali celkom 12 medailí (3 zlaté, 2 strieborné, 7 bronzových).

Najúspešnejšími z našich plavcov so ziskom titulov Majstrov Slovenska boli Timea Kovácsová, ktorá v disciplíne 200 m motýlik zvíťazila celkovo ako aj v kategórii junioriek a v disc. 400 m polohové preteky v kat. st. junioriek obsadila 2. miesto.

Šimon Suchánsky zvíťazil v disc. 50 m znak a v znakárskej 200-vke získal striebro v kat. open aj v kat. juniorov, medailovú zbierku doplnil ešte aj 2. miestom na 100 m znak v kat. ml. juniorov.

Výborné výkony podali aj Sabína Kupčová, ktorá v kat. open získala bronzovú medailu na 100 m voľný spôsob. V krauliarskej 100-vke medzi mladšími juniorkami bronzovú medailu získala aj Alexandra Kasanová. V kategórii ml. junioriek si v disc. 200 m motýlik Nina Gutyanová vyplávala bronzovú medailu.

Štafeta junioriek v disciplíne 4 x 50 m polohové preteky v zložení Viktória Fašková, Natália Lacková, Timea Kovácsová, Alexandra Kasanová obsadili 3. miesto.