PLAVCI ŠK AQUASPORTU NA SLOVAKIA SWIMMING CUPE V ŠAMORÍNE

Uplynulý víkend od 22. – 24.10.2021 sa v Šamoríne v X-bionic Sphere konalo po ročnej prestávke plavecké podujatie pod názvom „Slovakia Swimming Cup“ na 25m bazéne, ktoré bolo zároveň aj kvalifikačným podujatím na decembrové Majstrovstvá sveta do Abú Dhabi. Podujatia sa zúčastnilo 45 klubov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. Štartovalo spolu 357 pretekárov z toho 173 mužov a 184 žien. Pretekalo sa v kategórii OPEN bez rozdielu veku. Z raňajších rozplávb sa do poobedňajšieho semifinále a finále kvalifikovalo 16 plavcov z najrýchlejším časom. Zo športového klubu ŠK AQUASPORT LEVICE sa podujatia zúčastnila šestica plavcov v zložení: Nina Gutyanová, Alexandra Kasanová, Timea Kovácsová, Natália Lacková, Sabína Kupčová a Šimon Peter Suchanský. Nina Gutyanová štartovala osemkrát, z toho si vylepšila osobný rekord v šiestych disciplínach. Alexandra Kasanová štartovala osemkrát, dvakrát si zaplávala semifinále a vylepšila si osobný rekord vo všetkých zaplávaných disciplínach. Timea Kovácsová štartovala v štyroch disciplínach, zaplávala si finále v disciplíne 200 m motýlik, kde v osobnom rekorde obsadila 4. miesto. Natália Lacková štartovala osemkrát, v disciplíne 50 m prsia si zaplávala semifinále a zlepšila si osobný rekord v štyroch disciplínach. Sabína Kupčová štartovala v šiestych disciplínach, z toho si dvakrát zaplávala semifinále a päťkrát finále. Kvalitný čas zaplávala v novom osobnom rekorde a v novom rekorde mítingu v disciplíne 200 m voľný spôsob, kde získala zlatú medailu, splnila si B limit na decembrové MS do Abú Dhabi a zároveň zaplávaný čas znamenal druhé miesto za najhodnotnejší bodový výkon. Získala ešte jednu zlatú medailu v disciplíne 200 m polohové preteky a striebornú medailu v disciplíne 400 m voľný spôsob, pričom oba časy boli splneným B limitom na MS. Šimon Peter Suchanský štartoval sedemkrát, dvakrát si zaplával finále v disciplínach 100 m a 200 m znak a rovnako si zlepšil osobný rekord v šiestych disciplínach.