3 MAJSTROVSKÉ TITULY SLOVENSKA

22 MEDAILÍ (18 individuálnych a 4 štafetové)

Vyvrcholením celoročnej úspešnej sezóny 2023 našich plavcov boli Majstrovstvá SR open a juniorov, ktoré sa konali 15. – 17.12.2023 v Šamoríne.

Sabína Kupčová v kategórii open v krauliarskej 100-vke, Dominika Lacká v juniorskej kategórii v disc. 400 m polohové preteky a juniorky v štafete 4 x 50 m VS (Lecká, Fašková, Lacková, Kasanová ) si vyplávali tituly majsteriek SR. Lecká si vyplávala ešte 3 strieborné (200VS, 400VS, 200PP) a 3 bronzové medaile (100 a 200 m prsia 100 m polohové preteky, Kupčová v disc. 200 m kraul obsadila 2. miesto a v 200 m polohovke získala bronz.

Medzi nemenej úspešných medailistov na tomto podujatí patrili: Šimon Suchánsky so ziskom 1 striebornej medaile a troch bronzových v znakárskych disciplínach na 50, 100 a 200 m, Alexandra Kasanová si vyplávala 1x striebro a 1x bronz na 100 a 200 m znak, Marian Mjartan získal bronz na prsiarskej 100vke, Viktória Fašková obsadila 3. miesto v dlhej polohovke na 400 m. Svojou účasťou nás potešil aj výkon Timura Gajdoša, ktorý si minulotýždňový žiacky majstrovský titul v krauliarskej 1500-vke vylepšil o 6 sekúnd.

Medailovú zbierku v štafetách naši plavci doplnili tromi striebornými medailami: 4 x 50 m polohové preteky mix (Suchánsky, Mjartan, Kasanová, Lecká), 4 x 50 m voľný spôsob mix (Suchánsky, Lecká, Kasanová, Mjartan), 4 x 50 m polohové preteky juniorky (Kasanová, Macáková, Lacková, Lecká) a Olívia Buryová svojou účasťou podporila náš 10 členný tím na týchto M-SR.